Święto Niepodległości 2022

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to ważne i piękne święto – święto naszej Ojczyzny i każdego Polaka. W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia w dniu 10 listopada cała społeczność  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego wzięła udział w uroczystych akademiach. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: Burmistrz  Opola Lubelskiego Pan Sławomir Plis oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Karolina Konopa.

Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, stroje artystów, a także godna postawa uczniów. Dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej klasa III C w swoim montażu słowno – muzycznym przygotowała ciekawą, krótką scenkę przedstawiającą rozbiory i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności.

Uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli zaś w uroczystości przygotowanej przez dzieci i młodzież z klas IV, VI i VIII. Mieli możliwość przypomnienia sobie ważnych faktów z przeszłości Polski. Wysłuchali recytację wierszy, piosenki wykonane przez szkolny zespół „ Wega junior”oraz instrumentalne wykonanie pieśni patriotycznych.

Oba występy zostały uświetnione tańcem z biało-czerwonymi szarfami, który zaprezentowały uczennice z klas IV i V. Przepiękny, porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

11 listopada 2022r.natomiast przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 104rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości . Delegacja naszej szkoły wraz z Dyrekcją złożyła kwiaty w miejscu pamięci narodowej.

W godzinach popołudniowych w Opolskim Centrum Kultury, przed zebraną publicznością, uczennice z koła tanecznego przedstawiły taniec z szarfami.

Odpowiedzialne: Dorota Bąk, Dorota Chołody

Fotoreportaż z Akademii dla klas I-III

Foto – Agnieszka Fiuk

Fotoreportaż z Akademii dla klas IV-VIII

Foto – Mariusz Zielonka