Spotkanie z Misjonarzami Afryki

    4 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Opolu Lubelskim gościliśmy Misjonarzy Afryki Ojców Białych: Ojca Mariusza i Ojca Emmanuela ze wspólnoty z Lublina. Ich wizytę poprzedził kiermasz na cele misyjne zorganizowany w naszej szkole przez uczniów z Koło misyjnego i Szkolnego Koła Caritas.

    Podczas wspólnego spotkania misyjnego O. Mariusz przybliżył nam historię Zgromadzenia, Jego Założyciela kardynała Lavigerie i Ojców Białych pochodzących z Polski. Dowiedzieliśmy się, że nazwa Ojcowie Biali pochodzi od koloru białych strojów – ghandura i burnus – przyjętych od mieszkańców Algierii. Ojcowie opowiadali o misjach, o swoim powołaniu i pracy misjonarzy w Afryce, trudnej sytuacji bezdomnych dzieci, ich życiu codziennym i problemach oraz miejscowych zwyczajach ludności.

    Obejrzeliśmy film o miejscach pracy Ojców Białych i podziwialiśmy wspaniałe krajobrazy Afryki. Mogliśmy dotknąć skóry węża boa, grać na afrykańskich bębnach i grzechotkach, zobaczyć zabawki naszych rówieśników z Afryki oraz Makonda – drzewo życia symbol wspólnoty, więzi rodzinnej wyrzeźbioną z jednego kawałka hebanu.

    Spotkanie z Ojcami uświadomiło nam, że my także mamy w środowisku, w którym żyjemy misję do spełnienia: kochać ludzi i pełnić dzieła miłości, bo nikt z nas nie może być obojętny i nieczuły wobec tych, którzy potrzebują pomocy.

    Dziękujemy Misjonarzom Afryki Ojcom Białym o. Mariuszowi i o. Emmanuelowi za spotkanie z Afryką oraz Dyrekcji i tym wszystkim którzy pomogli nam je zorganizować, poświęcili swój czas i siły, a także całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opolu Lubelskim za udział w spotkaniu.

Organizatorzy

Artykuł stale dostępny  w zakładce Aktualności