„Jedynka doda Ci skrzydeł…”

8 marca w ramach przedmiotu „Doradztwo Zawodowe” odbyło się w naszej szkole bardzo ciekawe spotkanie z pracownikiem Polskich Linii Lotniczych LOT – Bartłomiejem Gierczakiem – naszym absolwentem. W lekcji uczestniczyli uczniowie klas VIII-mych  Szkoły Podstawowej oraz III-cich Gimnazjum.

Bartek, który kilkanaście lat ukończył naszą Szkołę, od trzech lat pracuje jako steward. Przedstawił uczniom zasady rekrutacji i szkolenia. Obejrzeliśmy krótki film z pokazowych zajęć w Zurychu, gdzie znajduje się symulator wszelkich możliwych sytuacji na pokładzie samolotu – pożaru, różnych awarii, konieczności ewakuacji pasażerów z samolotu itp.

Opowiadał o różnych miłych, ale także niebezpiecznych sytuacjach podczas lotów, z którymi musi poradzić sobie „obsługa pokładowa”. Przedstawił także plusy i minusy takiego zawodu – ale podkreślił, że jednak plusów jest więcej. Zachęcał również do nauki języka angielskiego, którego znajomość w lotnictwie, ale także w wielu innych, „międzynarodowych” zawodach jest niezbędna.

Uczniowie wychodzili ze spotkania z przekonaniem, że nawet kończąc Szkołę Podstawową, Gimnazjum czy Liceum w tak małej miejscowości jak Opole Lubelskie można – dzięki determinacji, uporowi i systematycznej pracy osiągnąć sukces zawodowy i podjąć ciekawą pracę w dużej, prestiżowej firmie.

Spotkanie zorganizowała Pani Katarzyna Pocztarska, która prowadzi w naszej szkole zajęcia z doradztwa zawodowego.

Foto i redakcja – Mariusz Zielonka

Artykuł stale dostępny  w zakładce Aktualności