Siatkarskie granie w Jedynce!!!

W weekend 14 – 15 maja obiekty sportowe Szkoły Podstawowej Nr 1 w Opolu Lubelskim były areną zmagań młodych siatkarzy w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki pod patronatem Starosty Opolskiego. W sobotę walczyli chłopcy z klas 4 i 5. W gronie 16 zespołów rocznika 2011 i młodsi ( klasy czwarte) z Białej Podlaskiej, Kraśnika, Ostrowca Świętokrzyskiego i Opola Lubelskiego po pasjonujących zmaganiach najlepszymi okazali się młodzi zawodnicy naszej Jedynki trenujący w UKS Olimp Toborek Wojtek, Antek Kruk, Wciseł Franek i Alan Szafran, którzy w finałowym pojedynku pokonali zespół UKS Serbinów Biała Podlaska. Opole Lubelskie było reprezentowane jeszcze przez cztery zespoły, które zajęły następujące lokaty: 5, 11, 12 i 16 w skład tych drużyn wchodzili następujący siatkarze: Gogół Rafał, Paweł Kopiński, Igor Bąska, Mateusz Złotucha, Mateusz Adamczyk, Szymek Pocztarski, Wojtek Hemperek i Michał Klimek. Po zmaganiach „dwójek” do rywalizacji przystąpili chłopcy z klas piątych w „trójkach”. Zwycięstwo odniosła ekipa z Białej Podlaskiej pokonując w finale drużynę z Kraśnika. Nasze zespoły zajęły 8, 9 i 12 miejsce grając w składzie: Wiktor Strawa, Wojtek Piasecki, Michał Kuś, Mikołaj Pożyć, Franek Mikita, Gabryś Opoka, Michał Górecki, Igor Malinowski, Karol Lewkowicz, Michał Jakubiuk i Wiktor Kozioł.Opiekę nad młodymi siatkarzami sprawował Jurak Romuald.

W niedzielę 15 maja 2022 do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Zawodniczki z Iłży, Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska Kamiennej, Poniatowej, Kraśnika i Opola Lubelskiego startowały w trzech kategoriach wiekowych: „2”, „3”, „4”. W stawce najmłodszych zawodniczek grających w „dwójkach” najlepsze okazały się zawodniczki MKS Kraśnik, siatkarki UKS Olimp Maja Bąska i Zosia Jóźwik zajęły III miejscu.  Opole Lubelskie reprezentowały jeszcze dwa zespoły, które uplasowały się na 9 i 11 miejscu i wystąpiły w składzie Julia Romsicka, Alicja Szafran, Aleksandra Goldman, Kaja Pętlicka i Weronika Zagozdon. Rywalizacje w kategorii „3” wygrywają zawodniczki MKS Stal Poniatowa, które w finale pokonują drużynę ze Skarżyska Kamiennej, III miejsce zajmuje drużyna UKS Volley Iłża. Siatkarki UKS Olimp zakończyły zawody na 4, 5, 12 i 13 miejscu i wystąpiły w składzie: Weronika Czopek, Gabriela Kijak, Hanna Samonek, Michalina Pietras, Gabriela Węglińska, Amelia Sarna, Łucja Freda, Magdalena Porębska, Julia Bielak oraz Karolina Śmiech, Laura Borkowska, Iga Kasperska. W kategorii „4” najwyższy stopień podium zajmują zawodniczki MUKS Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski, na II miejsce plasuje się pierwsza drużyna UKS Olimp w składzie Hanna Łakoma, Maja Burzyńska, Nikola Nowicka, Aleksandra Grzywa, najniższe miejsce na podium zajmują dziewczęta z Iłży. II zespół UKS Olimp – Weronika Bednarz, Amelia Kamińska, Adrianna Babskaukończył turniej na 5 miejscu.Młode siatkarki i siatkarze z Opola Lubelskiego są objęci programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który funkcjonuje w Szkole Podstawowej Nr 1 od trzech lat, szkoląc młodych adeptów siatkówki.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali na zakończenie pamiątkowe medale oraz słodkie upominki, a najlepsze drużyny puchary, które wręczyła V-ce Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim Agata Knap.