sos

Siatkarski sezon 2021/2022 dla zawodników UKS Olimp i S.O.S. z Jedynki ruszył pełną parą!

Młode siatkarki i siatkarze z Jedynki w ten i miniony weekend pracowicie spędzili biorąc udział w turnieju Młodzików o Mistrzostwo Województwa w Kraśniku, Turnieju minisiatkówki w Białej Podlaskiej ( dziewczęta) oraz w sobotę i niedzielę – siatkarze z rocznika 2007 i 2008 uczestniczyli w konsultacjach kadr wojewódzkich w Lublinie oraz rozegrali tam turniej.

W I Turnieju o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego Młodzików w Piłce Siatkowej siatkarze Jedynki pod szyldem naszego UKS Olimp pokonali drużyny z Kraśnika, Lublina, Świdnika oraz przegrali z drużyną Skałki Annopol oraz UKS Serbinów Biała Podlaska zajęli IV miejsce. Drużyna wystąpiła w następującym składzie: Błaszczyński Maciek, Komorowski Michał, Liponoga Czarek, Gołofit Kacper, Kwaśniak Kacper, Oświeciński Filip, Hermanowicz Filip, Fiuk Szymon, Bielecki Oskar, Kozak Kacper i Kuś Patryk.

Na konsultacje kadry województwa (sobota i niedziela 13 -14. 11) do Lublina powołani zostali z Jedynki: rocznik 2008 – Hermanowicz Filip, Bielecki Oskar, Fiuk Szymon i Przychodzeń Damian oraz z rocznika 2007 – Komorowski Michał, Gołofit Kacper, Oświeciński Filip i Błaszczyński Maciek, którzy trenowali z najlepszymi siatkarzami z naszego województwa oraz rozegrali w niedzielę turniej zajmując II miejsce po przegranej, po zaciętym boju w finale z drużyną MKS Avia Świdnik. Filip Hermanowicz i Michał Komorowski zostali wyróżniającymi się zawodnikami i otrzymali jak i trenerzy najlepszych drużyn nagrody. Pozostali zawodnicy i zawodniczki również otrzymali upominki ufundowane przez WZPS w Lublinie.

W niedzielę 14.11.2021 w Białej Podlaskiej odbył się Turniej Minisiatkówki dziewcząt w trzech kategoriach: „2”, „3”, „4”. W zawodach uczestniczyło 25 zawodniczek UKS Olimp, które mogły sprawdzić nabyte podczas treningu umiejętności podczas rywalizacji meczowej. Każdy zespół zaprezentował się bardzo dobrze i pokazał z jak najlepszej strony, zdobywając cenne siatkarskie doświadczenie. Na II miejscu uplasował się zespół UKS Olimp w kategorii „4”, który wystąpił w składzie: Hanna Łakoma, Maja Burzyńska, Nikola Nowicka, Weronika Bednarz.  Hanna Łakoma została nagrodzona, jako wyróżniającą się zawodniczka. Turniej zakończyło uroczyste wręczenie medali, pucharów oraz pamiątkowych koszulek dla każdej uczestniczki zawodów.

To był fajny weekend z siatkówką.

Następne zawody już w najbliższym czasie: w sobotę turniej młodziczek w Kraśniku, za dwa tygodnie w Białej Podlaskiej zaprezentują się chłopcy. Liczymy na udany występ w II Turnieju o Mistrzostwo Województwa Młodzików i Mlodziczek. Powodzenia.