Bialorus

Prace plastyczne uczniów 2b w konkursie na Białorusi

Uczniowie klasy 2 b i 3b  w 2019 roku brali udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”  organizowanego przez Zarząd Główny Związku  Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej  w Warszawie. Jakież było nasze zdziwienie, gdy do Dyrekcji Szkoły przyszedł list, w którym można było przeczytać „Uwzględniając wysoki poziom prac i dużąich ilość, komisja ds. młodzieży OW ZOSP RP w Lublinie, zdecydowała się wysłać część prac na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny (do zaprzyjaźnionych strażaków) do Brześcia na Białorusi”. List zawierał także Certyfikaty uczestnictwa  V Międzynarodowego Konkursu Plastycznego  „Straż pożarna dawniej i dziś” (dosłowne tłumaczenie Podróż w czasie) Młodzieżowych Zespołów Ochotniczych Straży Pożarnych  Białorusi i Polski dla 10 uczniów z klasy 2b. Jest to bardzo miła niespodzianka dla moich uczniów, którzy co roku biorą udział w konkursach plastycznych organizowanych przez Straż Pożarną. Gratulacje należą się również Kai Pętlickiej z kl.2b i Jasiowi Kozakowi z 3b, którzy w tegorocznej edycji konkursu otrzymali wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich doceniając  pracę strażaków walczących z pożarami w Australii.

Anna Kłak

 

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Osiągnięcia oraz Klasy I-III