polszczyzna nowe logo

Laureaci XVI Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zostali finalistami, a później laureatami Konkursu Polonistycznego, w którym jako szkoła bierzemy udział od pierwszej edycji. W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ” Z poprawną polszczyzną na co dzień” wzięło udział 61 uczestników z klas 1-8:  37 z klas 1-3 i 24 z klas 4-8. Celem konkursu jest propagowanie i posługiwanie się pięknym językiem literackim zarówno w mowie, jak i w piśmie. Do II etapu, który odbył się w styczniu  zakwalifikowało się 32 uczniów i uczennic. Spośród nich wyłonionych zostało 3 finalistów, którzy 16 maja pisali opowiadanie na podstawie przesłanych obrazków. Jak mówili finaliści, stres był większy niż zazwyczaj, gdyż jak to zwykle bywa, sprzęt robił psikusy. O określonej godzinie pojawiły się zadania finałowe, uczestnicy mieli 70 minut na napisanie pracy i przesłanie jej w formie scanu lub zdjęcia do organizatorów.

W Dzień Dziecka przyszły dobre wiadomości: Lena Piłat z klasy 5c została laureatką 3. miejsca, a Maja Stasiak z klasy 8c i Rafał Gogół z klasy 2b zostali laureatami 4. miejsca. Ponadto 29 uczniów z klas 1-3 otrzymało wyróżnienia. Lena w swojej pracy nawiązała do obecnej sytuacji – pandemii koronawirusa. Wzorem lat ubiegłych jej opowiadanie zostanie opublikowane w książce „Tak napisali najlepsi. Prace Laureatek i Laureatów. Finały ogólnopolskie 2020”.

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Osiągnięcia oraz Klasy I-III