pokazy

Pokazy Chemiczne

21.06.2021 w naszej szkole odbyły się pokazy chemiczne pod nazwą „Chemiczne urodziny”.

Proste doświadczenia chemiczne  wykonali uczniowie  klasy 8a: Karolina Adamczyk, Dominika Barszcz, Kacper Borowiec, Wiktoria Drozd, Tomasz Freda, Jakub Kuśmierz, Kinga Szkutnik.

Uczniowie klas: IIIa,  IIc i Ib szkoły podstawowej pod opieką pań: Joanny Majki i Bożeny Januszek i Anety Mirosław, bawili się doskonale, z wielkim zainteresowaniem obserwowali wykonywane przez uczniów doświadczenia. Otrzymali od starszych kolegów przepisy na samodzielne wykonanie prostych doświadczeń na przykład: chemicznego nadmuchania balonów urodzinowych, przepis na urodzinowe  żelki, kisiel i  chemiczne jojo.

Nauczyli się również jak można wyprodukować pastę dla słonia, rozpalić ognisko nie posiadając ognia, czy spowodować znikanie atramentu.

Mamy nadzieję, że pokazy zachęcą w przyszłości do zgłębiania nauk  przyrodniczych.

Anna Gawlik