fizyka

„Poczuj chemię do fizyki”

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie z klas 1-3 uczęszczający na świetlicę szkolną wzięli udział w ramach zajęć świetlicowych, w pokazach fizycznych pod hasłem „Poczuj chemię do fizyki” przeprowadzonych przez grupę „Zaelektryzowani”. Pokazy odbyły się w dwóch terminach i były rodzajem przedstawienia zawierającego w sobie elementy wykładu, laboratoriów naukowych z dziedziny fizyki, chemii i przyrody oraz liczne eksperymenty. Brzmi dość poważnie, ale wszystkie treści przedstawiane były przez prowadzących w sposób łatwo przystępny i zabawny. Największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście eksperymenty, które były nie tylko bardzo efektowne, ale również dostarczyły dzieciom wiedzy na czym polegają, między innymi :

  • zabawy z ciekłym azotem i helem
  • powstawanie fali uderzeniowej przy pomocy wirów pierścieniowych
  • wytwarzanie i właściwości wodoru
  • powstawanie chmury

Był to dla dzieci przyjemnie spędzony czas połączony ze zdobywaniem wiedzy i zabawą.

Jolanta Szczupak