slub

Pasowanie na ucznia

11 i 12  października 2021 roku odbyła  się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Ślubowanie i pasowanie na ucznia to podniosłe i ważne wydarzenie w naszym szkolnym kalendarzu imprez.

Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli uroczystość występem artystycznym. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.Zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły uczniowie klas I odpowiadali na pytania z ,,Katechizmu polskiego dziecka”, zadawane przez wicedyrektorów szkoły. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Ilonę Majak- Gierczak. Z rąk wicedyrektora Pana Janusza Stępnia uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i akt ślubowania. Na zakończenie było mnóstwo życzeń i prezentów, którymi dzieci zostały obdarowane przez Rodziców, Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.

Przedstawiciele klas I złożyli tradycyjnie kwiaty pod popiersiem Patrona szkoły – Kornela Makuszyńskiego.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Wychowawczynie:

klasa 1 a – Anna Kłak

klasa 1 b – Joanna Majka

klasa 1 c – Małgorzata Kojtych