Mikołajkowe granie siatkarek i siatkarzy Jedynki i Siatkarskich Ośrodków Szkolnych naszej szkoły

    W miniony weekend 30 listopada i 1 grudnia w Annopolu odbył się Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki dziewcząt i chłopców o Puchar Starosty Kraśnika, w którym uczestniczyły zespoły z Annopola, Kraśnika, Leżajska, Rawy Mazowieckiej, Kielc oraz nasze drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1, zawodnicy Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego występujący pod szyldem Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp, który działa pod egidą Jedynki. Wśród dziewczęcych czwórek reprezentowały nas: Gabrysia Drańska, Natalka Klimek, Martyna Muciek, Julka Rola, Kaja Fatyga oraz Natalka Ptak, które zajęly w stawce 12 ekip 9 miejsce. Chłopcy reprezentowani byli przez dwie drużyny. Pierwszy zespół naszej szkoły w składzie: Czarek Liponoga, Antek Śliwa, Michał Komorowski, Maciek Błaszczyński wywalczył 9 miejsce, a drugi zespół w składzie: Damian Przychodzeń, Oskar Bielecki, Patryk Kuś, Szymek Fiuk oraz Filip Hermanowicz zajęli 6 miejsce. W trzecim zespole, który grał w połączonym składzie z siatkarzami Leżajska wystąpili: Kacper Kwaśniak i Filip Oświeciński, którzy uplasowali się na 10 miejscu na 12 drużyn. Wszystkie drużyny i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.

    Natomiast 7 i 8 grudnia w Lublinie odbył się XXVIII Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: żuczki(klasa 4)występowały w zespołach dwuosobowych, krasnale (klasa 5) w trójkach, a skrzaty (klasa6) w czwórkach. W tych bardzo licznie obsadzonych zawodach (w każdej kategorii występowało 20 lub więcej zespołów) reprezentowały nas wśród dziewcząt: w dwójkach – Lena Stalka i Nikola Nowicka zajęły 11 miejsce, a Hania Łakoma i Amelka Kamińska miejsce 12. W trójkach 12 miejsce zajęły Natalka Ptak, Paulina Maciąg i Nela Troczyńska. W czwórkach 10 miejsce zajęła drużyna w składzie : Natalka Ptak, Gabrysia Drańska, Natalka Klimek oraz Kaja Fatyga. Chłopcy wystąpili w dwóch kategoriach: w trójkach – 3 miejsce zajęła drużyna w składzie: Hermanowicz Filip, Szymek Fiuk i Damian Przychodzeń, 7 miejsce drużyna w składzie: Patryk Kuś, Oskar Bielecki, Dawid Boryca i Kacper Kamiński. W czwórkach 8 miejsce zajęła drużyna w składzie: Antek Śliwa, Kacper Kwaśniak, Filip Oświeciński  i Kuba Marek, a 10 miejsce zajęli: Maciek Błaszczyński, Kacper Gołofit, Michał Komorowski i Szymek Fiuk(rez: Damian Przychodzeń). W tym turnieju również wszyscy uczestnicy obdarowani zostali słodkimi upominkami, a najlepsze drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

    Opiekunami byli: dziewczęta – p. Iwona Konior i chłopcy – Romuald Jurak.