Międzynarodowy Dzień Teatru w naszej szkole

We wtorek 26 marca 2024 roku w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. To święto zostało ustanowione w 1961 roku w Helsinkach. Kultywowanie Dnia Teatru jest wspaniałą okazją do tego, by popularyzować obcowanie ze sztuką wśród przedstawicieli każdej grupy wiekowej, a szczególnie najmłodszych widzów. Teatr to magiczne miejsce, w którym jedni spełniają marzenia, inni przenoszą się w świat marzeń.

Młodzi aktorzy zaprezentowali ciekawe i edukacyjne przedstawienia –  ekobajki.

Uczniowie klasy 1B pod opieką wychowawczyni Barbary Kani przygotowali przedstawienie pt. ,,Wiosenne pogawędki – bajka ekologiczna”, klasa 5A pod opieką wychowawczyni Małgorzaty Sadurskiej zaprezentowali sztukę pt. ,,Królewna Śnieżka i Ekoludki”. Spektakl wzbogaciły piosenki zaśpiewane przez uczniów  grupy świetlicowej pod opieką Pani Jolanty Szczupak.

Oba spektakle uświadomiły przybyłym, publiczności i aktorom, że nauczanie postaw proekologicznych warto zacząć jak najwcześniej. Od najmłodszych lat pokazujemy dzieciom jak w codziennym życiu wygląda dbanie o naszą planetę i środowisko naturalne. Poprzez zabawę uczymy dzieci segregowania odpadów, używania opakowań wielorazowych, wyłączania nieużywanych urządzeń elektrycznych a przede wszystkim szacunku do Matki Ziemi.

Dbałość o nasze środowisko powinna stać zawsze na pierwszym miejscu, w rankingu spraw ważnych i ważniejszych. Musimy zdawać sobie sprawę, że im bardziej je zatruwamy tym jesteśmy słabsi i bardziej chorzy.

Międzynarodowy Dzień Teatru, który odbył się w naszej szkole był świetnym sposobem podniesienia u dzieci   (i rodziców) świadomości ekologicznej i zagrożeń,  wynikających z działań człowieka, dla naszej planety Ziemi.

Organizatorzy: Barbara Kania, Małgorzata Sadurska