Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

14 marca obchodzimy Światowy Dzień Liczby π (amerykański sposób zapisu tej daty to 3.14). W tym dniu swoje urodziny obchodzili również  Albert Einstein i polski matematyk Wacław Sierpiński. Liczba Pi od tysiącleci fascynuje naukowców i ma swoich wiernych wielbicieli, nic więc dziwnego, że doczekała się swojego święta. Pierwsze obchody Dnia Liczby Pi miały miejsce 14.03.1988 roku w muzeum nauki Exploratorium w San Francisco i od tego momentu wielbiciele tej szczególnej liczby na różne sposoby propagują ją na całym świecie.

W naszej szkole tego dnia odbyło się podsumowanie działań pod nazwą Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Podczas spotkania zgromadzeni na sali uczniowie poznali wyniki dwóch konkursów. Na pierwszy z nich – prezentacja multimedialna wpłynęło 6 prezentacji przedstawiających historię i zastosowanie Liczby Pi. Poziom prac był bardzo wysoki i wyrównany. Komisja konkursowa przyznała trzy miejsca: Mateusz Adamczyk – I miejsce, Jakub Winiarz- II miejsce, Natalia Figiel- III miejsce. Podjęliśmy również próbę zapamiętania rozwinięcia Liczby Pi w ramach konkursu „Znam Liczbę Pi”. Tegoroczną Mistrzynią Rozwinięcia Liczby Pi została Weronika Wilczyńska, która zapamiętała 56 cyfr, zaraz za nią znalazł się Maciej Porębski, który zapamiętał 50 cyfr. Brawo!

Tego dnia nagrodzeni uczniowie otrzymali symboliczną liczbę Pi, wykonaną przez Pana Mariusza Zielonkę na drukarce 3D

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.