dzień ksiazki

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci  to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu upowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi  (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Polska  była organizatorem  w 1979 roku.

Z okazji Międzynarodowego  Dnia Książki dla Dzieci biblioteka szkolna ogłasza PLEBISCYT (głosowanie)  ,,Najciekawsza książka mojego dzieciństwa”.

Z pewnością  każdy z nas przeczytał wiele książek dla dzieci.

ZAPRASZAMY CAŁĄ SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNĄ DO UDZIAŁU W PLEBISCYCIE.
Aby oddać  głos wystarczy wysłać ze swojej poczty  Gmail  wiadomość na adres:  biblioteka@sp1opolelub.pl  z tytułem ulubionej książki swojego dzieciństwa,  w temacie wiadomości  należy wpisać: PLEBISCYT.
Zapewniamy pełną anonimowość.  Jedna osoba może oddać tylko jeden głos.

Spośród wszystkich oddanych głosów wyłonimy TOP LISTĘ najciekawszych książek dzieciństwa naszej społeczności szkolnej.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do oddawania głosów.

CZAS TRWANIA PLEBISCYTU – do 09 kwietnia 2021r.