Kolędowanie, to bycie razem

Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek to dobra okazja do nawiązywania i pogłębiania relacji z bliskimi. Bycia tu i teraz. Trwając w radosnym okresie Bożego Narodzenia  uczniowie klasy 1 C przygotowali dla swoich Babć i Dziadków , wyjątkowe przedstawienie pt: „Kolędnicy”. Jak na Kolędników przystało z wesołą muzyką, pieśnią i tańcem z Gwiazdą i Turoniem wyśpiewali, wyrecytowali dla Nich moc ciepłych życzeń.

Aby uświetnić tę piękną uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, gościnnie wystąpił Zespół Ludowy „Powiśle” z repertuarem kolęd i pastorałek. Kolęda bowiem zajmuje wyjątkowe miejsce w historii kultury polskiej. Jej wielka popularność wśród wszystkich warstw społecznych sprawiła, że jest ważnym przejawem życia religijnego, kulturalnego i artystycznego. Cudownie rozbrzmiewa od wieków w wielu polskich domach, natomiast w gronie bliskich nabiera szczególnej wartości.