tort dwa lata

Drugie Urodziny Naszej Strony

sto

Dwa lata temu, w grudniu 2018, wraz życzeniami na Boże Narodzenie wystartowała nasza nowa strona internetowa sp1opolelub.pl. W pierwszym roku funkcjonowania mieliśmy sześćdziesiąt tysięcy Gości, w drugim, właśnie mijającym, ponad sto tysięcy!!! Obecnie  licznik przekroczył 164 000!

Nasz licznik pokazuje RZECZYWISTE odwiedziny – każdy Gość zliczany jest TYLKO RAZ dziennie, a nie przy każdym wejściu na stronę, a nawet odświeżeniu – jak jest to w przypadku wielu witryn szczycących się milionowymi wizytami. U nas kolejna wizyta – nawet z innego komputera czy smartfona, ale korzystającego z tego samego łącza internetowego (np. w domu) nie jest już zliczana. Nie można więc „nabijać” sztucznie liczby odwiedzin.

W ciągu kolejnego roku istnienia strony opublikowaliśmy 108 artykułów – nie licząc komunikatów czy ogłoszeń. To wprawdzie mniej niż w pierwszym roku (182), ale ten szczególny, 2020 rok, to ponad pięć miesięcy pracy zdalnej naszej placówki. W tym okresie życie szkoły, a więc też i ilość artykułów dotyczących bieżących wydarzeń – było i jest wciąż bardzo ograniczone.

W ostatnim roku pojawiły się tylko kosmetyczne zmiany wyglądu – główne działania dotyczące opracowania portalu odbywały się stopniowo w pierwszym roku istnienia. Na Drugie Urodziny mamy jednak niespodziankę – w naszym górnym banerze pojawia się kilka zdjęć „nowej Jedynki”, w zupełnie zmienionych kolorach. Mam nadzieję, że przed wakacjami wszystkie segmenty naszej szkoły będą tak wyglądać, remont się skończy, a w banerze zobaczymy budynki w pełnej okazałości.

Nasz stara strona została przeniesiona do domeny „archiwalnej” – old.zs1oplub.webd.pl i wciąż działa. Problemy mogą się pojawić po 1 stycznia 2021 roku, gdy zostanie wyłączony program Flash Player. Strona ma starą strukturę – wiele elementów graficznych – głównie animowanych – może zniknąć. Nie planujemy jednak jej rekonstrukcji i przeniesienia do innego środowiska – mam nadzieję, że zachowany zostanie dostęp do podstawowych, archiwalnych treści.

W kolejnym roku zapraszamy kolejnych Gości do odwiedzania naszej strony, a obecnym naszym Sympatykom dziękujemy za czas poświęcony na lekturę naszych artykułów.

Oby ten 2021 rok był lepszy dla Nas wszystkich.

Administrator strony – Mariusz Zielonka