brd karta

Pierwsze miejsce w Turnieju BRD

Organizacja i uczestnictwo w Ogólnopolskich Turniejach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to od wielu lat tradycja w Szkole Podstawowej nr 1. W tym roku – po trzech latach przerwy – w naszej szkole odbył się Konkurs Powiatowy 43-giej edycji Turnieju. W dwóch grupach wiekowych wystartowały dwie szkoły podstawowe z naszej gminy. W kategorii II klas VII-VIII nasza drużyna zwyciężyła i będzie reprezentować Powiat Opolski w Finale Wojewódzkim.

Hubert Szeszuła zdobył ponadto puchar Starosty Opola  jako najlepszy zawodnik w II-wszej grupie wiekowej.

Konkurs BRD to wieloetapowe zmagania uczestników w kilku konkurencjach. Są to podwójne testy – z przepisów ruchu drogowego i „skrzyżowania”,  jazda wyznaczoną trasą po miasteczku ruchu drogowego, pokonanie skomplikowanego toru przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej. W tym roku pogoda spłatała nam figla na konkursie gminnym, musieliśmy odwołać konkurencję na miasteczku, ale na zawodach powiatowych w dniu 29 kwietnia mieliśmy świetne warunki. Rywalizacja dziesięciu drużyn z powiatu była dużą atrakcją dla naszych uczniów, którzy dzielnie kibicowali zawodnikom oraz pomagali przy organizacji konkurencji na torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego. Kierownikami konkurencji byli tutaj pan Mirosław Wojdyła oraz pan Robert Kania Nasza Drużyna wystąpiła w składzie: Hubert Szeszuła, Karol Kuś, Kacper Kwaśniak, rezerwa – Michał Kubiś.

Składamy podziękowania Staroście Opolskiemu za ufundowanie pucharów, nagród i dyplomów oraz Burmistrzowi Opola Lubelskiego za ufundowanie nagród dla drużyn reprezentujących Gminę na zawodach powiatowych.

Specjalne podziękowania składamy Komendantowi i Pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Opolu Lubelskim za sprawne przeprowadzenie zawodów oraz wszechstronną pomoc przy działaniach dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży – egzaminy na kartę rowerową, pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze, podczas ferii i wakacji oraz bezpieczeństwa w sieci.

Opiekun drużyn BRD – Mariusz Zielonka