Żyj aktywnie i zdrowo

Uczniowie klas sportowych III, V i VI oraz Siatkarskich Ośrodków Szkolnych uczestniczyli w zorganizowanej przez UKS Olimp imprezie „Żyj aktywnie i zdrowo”. Celem tej imprezy była edukacja poprzez zabawę, promocja zdrowych nawyków, wspólna aktywność fizyczna, zabawa, gotowanie i pokazanie jak lepiej żyć wprowadzając do codzienności niewielkie zmiany!

W części sportowej poprawialiśmy koordynacje ruchową  przy muzyce i uczyliśmy się układów tanecznych oraz rozegraliśmy turniej mini gier siatkarskich. Następnie spotkaliśmy się z Ola i Basia ze Sportujemy, które w części teoretycznej przekazały młodym siatkarzom:

  • co jeść przed treningiem aby mieć więcej energii
  • co jeść po treningu żeby szybko się zregenerować
  • jaki izotonik będzie najlepszy dla młodych sportowców
  • jak komponować posiłki w zależności od intensywności treningowej

W części praktyczniej siatkarze przygotowali  przekąskę około treningową . Gofry szpinakowe oraz z cukinii z dodatkiem kakao, które zostały podane z masłem orzechowym,  bananem i kiwi oraz suszonymi owocami, co czyni je idealnym posiłkiem na krótki czas przed treningiem. Następnie przygotowaliśmy przedtreningowy koktajl  na bazie buraka.

Było wesoło, radośnie, aktywnie, tanecznie oraz zdrowo i smacznie.

Dziękujemy wszystkim prowadzącym za świetne warsztaty.
Impreza sportowa odbyła się w ramach programu  Mikro Granty , którego operatorem jest Fundacja Orły Sportu. Projekt dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.