Z polszczyzną za pan brat

    Uczniowie naszej szkoły po raz 14 brali udział w jubileuszowym, bo XV Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień” organizowanym  przez Centrum Humanistyczne „Logos” w Jasienicy Mazowieckiej. W październiku grupa 93 uczniów przystąpiła do I etapu, w którym każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością związków frazeologicznych opisanych w książkach G.Kasdepke „Co to znaczy?”  i „Powrót Bartusia, czyli co to znaczy… po raz drugi” oraz wydawnictw profesorów A.Markowskiego i J.Miodka. Do II etapu, który uczniowie pisali w tym tygodniu, zakwalifikowało się 30 uczniów z klas 1-3 i 23 uczniów z klas 4-8 i 3 gimnazjum. Zmierzyli się oni z korektą krótkiego tekstu oraz wykazali się znajomością użycia związku frazeologicznego w krótkim opowiadaniu. Na wyniki konkursu i kwalifikację do III etapu – finału poczekamy do końca lutego. Trzymamy za Was kciuki!

Szkolny organizator konkursu Anna Kłak

Artykuł stale dostępny  w zakładce Osiągnięcia oraz Aktualności