Wyróżnienie dla Mikołaja Pruchniaka

    W dniu 11 października 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na komiks dla dzieci pt.: „Przygody superbohatera Pana Zdrówko” zorganizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Lublinie, w ramach obchodów 100-lecia Służb Sanitarnych w Polsce.

    Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020, na terenie województwa lubelskiego. Tematem Konkursu było podniesienie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej, kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczniów oraz wzbudzenie zainteresowania uczniów działalnością Państwowej Inspekcji Sanitarnej na rzecz zdrowia publicznego.

    W ocenie prac uczestniczyli: Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Lublinie – Irmina Nikiel, Dział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia oraz Oddział Higieny Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.

    Spośród 224 nadesłanych prac Komisja konkursowa wyłoniła 3 laureatów i przyznała 9 wyróżnień:

    Uczeń naszej szkoły – Mikołaj Pruchniak z klasy VIIIc – zdobył jedno z tych wyróżnień. Gratulujemy!

Więcej na Facebook-u – kliknij TUTAJ

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Szkolne Koło PCK oraz Osiągnięcia