Wyjazd na spektakl „Don Kichot”

    31 stycznia uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz kilku klas szkoły podstawowej wybrali się do Lublina. Tam w Centrum Spotkania Kultur obejrzeli niezwykłe przedstawienie taneczno-akrobatyczne przygotowane przez Teatr Tańca GRAWITAN – balet „Don Kichot”. To już drugi taki spektakl – po „Alicji w Krainie Czarów” – gdzie podziwialiśmy kilka naszych uczennic tańczących na scenie teatru.

    Don Kichot to jeden z najpiękniejszych baletów klasycznych, zarówno pod względem kostiumów jak i wspaniałej muzyki. Spektakl w zwięzłej formie zaprezentował najbardziej charakterystyczne elementy pierwowzoru.

    Przez 80 minut spędzonych na niezwykłej Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur widzowie zostali przeniesieni do dawnej, barwnej Hiszpanii. Ta podróż, prezentująca kunszt sztuki baletowej 170 tancerzy, została rozbudowana o niespotykane w baletach klasycznych akrobacje. Uczucia i przeżycia bohaterów zaprezentowane zostały językiem ruchu, który w szczególny sposób potrafi wyrazić nawet najgłębsze ludzkie emocje.

(opis spektaklu wg http://www.grawitan.pl/)

Artykuł stale dostępny w zakładce Oddziały Przedszkolne