Wycieczka do Nowej Dęby i Sandomierza

    2 października klasy 2b i 3b wybrały się na wycieczkę do Nowej Dęby i Sandomierza. W Muzeum Bombki Choinkowej poznaliśmy proces powstawania bombek. Obserwowaliśmy, jak powstają szklane ozdoby o różnym kształcie. W dekoratorni przyglądaliśmy się sposobom dekorowania bombek farbami i brokatem .Później wzięliśmy udział w warsztatach dekorowania bombek. Okazało się, że nie jest to taka łatwa praca. Mieliśmy również możliwość kupienia przepięknych bombek na swoje choinki.

    W Sandomierzu zwiedziliśmy Zbrojownię Rycerską. Przewodnik bardzo obrazowo zaznajomił nas z historią miasta. Przy udziale naszych małych aktorów zaprezentował „Legendę o Halinie Krępiance”. Każdy mógł dotknąć zgromadzonych w zbrojowni eksponatów, przebrać się za damę dworu bądź rycerza, zwiedzić salę tortur. Następnie wdrapaliśmy się na Bramę Opatowską, skąd podziwialiśmy panoramę miasta i Wisłę. Pospacerowaliśmy po Rynku podziwiając Ratusz i renesansowe kamieniczki. Na koniec wędrówki przecisnęliśmy się przez Ucho Igielne i powędrowaliśmy na parking. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Opola.

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Klasy I-III