Współpraca z AIESEC POLSKA

    Nasza szkoła  realizuje międzynarodowe projekty w ramach współpracy ze stowarzyszeniem AIESEC POLSKA. Jest to projekt wspierający Cel Zrównoważonego Rozwoju ONZ numer 4 – „Jakościowa Edukacja”.

    Celem projektu jest zwiększenie jakości edukacji poprzez dostarczanie praktycznych warsztatów, rozwijających umiejętności miękkie i personalne, dzięki czemu uczeń jest dużo bardziej świadomy swoich celów personalnych i świadomie inwestuje swój czas w edukację, rozumiejąc jej wartość i cel.

    Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w warsztatach z języka angielskiego prowadzonych przez młodych studentów  wolontariuszy ze stowarzyszenia AIESEC POLAND. Gościliśmy już w naszej szkole wolontariuszy z Meksyku, Australii, Chin, Egiptu, Turcji, Brazylii, Kanady, Gruzji  oraz Portugalii.

    Najważniejsze korzyści dla uczniów to przede wszystkim pobudzanie kreatywności oraz rozwoju umiejętności wspomagających proces przyswajania wiedzy przez uczniów oraz wprowadzenie międzynarodowej perspektywy otwartości i tolerancji na inne kultury.

Szkolny koordynator projektu Barbara Gołofit