zubrz

WIZYTA W PIEKARNI

W dniu 26 września klasa 3 c odwiedziła  piekarnię  Państwa Zubrzyckich w Kraczewicach. Nie była to jednak zwykła wizyta, a warsztaty rzemieślnicze. Każdy uczeń wcielił się w rolę piekarza od stroju począwszy. Poznaliśmy historię piekarni, zasady jej funkcjonowania. Następnie wszyscy uczyliśmy się wyrabiać ciasto, a potem formować różne bułeczki: chałki, jeże, ptaszki jak również nasze wytwory wyobraźni. Po ciężkiej pracy przyszedł czas odpoczynku i śniadania.

Dzieciom bardzo podobała się taka żywa lekcja. Prężnie pracowały , a przy tym świetnie się bawiły. Gdy nasze wytwory  wypiekały się my zwiedzaliśmy  piekarnię, poznawaliśmy maszyny, które pomagają piekarzom, po czym uczestniczyliśmy w prezentacji pt:” Jak powstaje chleb”

Na koniec podziwialiśmy swoje prace. Brawo My!!!!, a także nastąpiła chwila dekoracji  „honorowymi medalami”

Dziękujemy Państwu Zubrzyckim za aktywnie i mile spędzony czas, za doświadczenie i ciepłe słowa. Do zobaczenia.

Dorota Bąk