Szaleństwo o smaku czekolady

    Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie z klasy III uczęszczający na świetlicę szkolną, pojechali na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu był pobyt w parku trampolin „Strefa Wysokich Lotów”, gdzie dzieci spędziły niezapomniane chwile  oddając się przez dwie godziny szaleństwu skakania i wszelkim akrobacjom, a  wszystko to, pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Niektórzy nawet spełnili swoje marzenia o lataniu. Taka zabawa to doskonały sposób na rozładowanie emocji, sprawdzenie swoich sportowych umiejętności, a przede wszystkim aktywne spędzanie czasu w gronie koleżanek i kolegów.

    Drugim punktem wycieczki były warsztaty czekoladowe, zorganizowane przez firmę cukierniczą „Solidarność”. Podczas tych warsztatów uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o czekoladzie, dokonali degustacji wyrobów czekoladowych zrobionych z różnego rodzaju czekolady, a następnie samodzielnie „zaprojektowali” własną czekoladę. Każda czekolada była oryginalna i zawierała niezliczoną ilość różnego nadzienia w postaci orzechów, groszków, żelek, suszonych owoców… – tak na bogato, a więc i smak czekolady był niepowtarzalny.  Do tego dekorowanie czekoladowego lizaka wg własnego pomysłu – ależ frajda.

Wychowawca: Jolanta Szczupak

Artykuł stale dostępny  w zakładce Świetlica oraz Aktualności