Sukcesy uczniów Jedynki

Mila Szychowska, uczennica klasy 3a Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego została laureatką 1. miejsca  i uzyskała tytuł Mistrzyni Poprawnej Polszczyzny 2024r. XXII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień” organizowanego przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS. Nagrodą dla laureatki 1. miejsca jest spersonalizowany, ręcznie kuty  przez mistrza kowalstwa artystycznego pamiątkowy medal i dyplom. Celem konkursu jest propagowanie pięknego języka literackiego i posługiwanie się tym językiem zarówno w mowie, jak i w piśmie. Konkurs składał się z dwóch etapów. I etap odbył się 13 listopada, wzięło w nim udział 68 uczniów z klas 1-8. Polegał on na rozwiązaniu testu dotyczącego znajomości poprawnego posługiwania się językiem polskim, jego fleksją, składnią, fonetyką, słowotwórstwem i frazeologią. Do II etapu – finału,  zakwalifikowało się 16 uczestników z klas 1-8. Ostatni etap odbył się 17 maja i polegał na napisaniu w ciągu godziny twórczego opowiadania inspirowanego obrazkami. Jurorami 2. etapu konkursu (finału ogólnopolskiego) są nauczyciele akademiccy, dziennikarze, aktorzy, ludzie ze świata nauki i kultury.W czerwcu otrzymaliśmy wyniki konkursu. Oprócz zaszczytnego tytułu Mistrzyni Poprawnej Polszczyzny 2024 dla Mili Szychowskiej kl.3a (wych. Anna Kłak), tytuł finalisty, nagrody książkowe i dyplomy otrzymali:

Borkowska Laura kl.7b, Kaupke Tymon kl.4c – op. Beata Ryszkowska- Stefanek

Daria Popiołek kl.5a- op. Wiesława Gajowiak

Wojciech Dudziński kl.3a- wych.  Anna Kłak

Szymon Cała kl.2b, Iga Kalinowska kl.2b, Szymon  Piłat kl.2b- wych. Bożena Januszek

Ignacy Kopeć kl.1b- wych. Barbara Kania

Dobrosława Pawłowska kl.1c, Franciszek Jurak kl. 1c, Igor Grzywa kl.1c, Jan Kowalczyk kl.1c, Gaja Kowalska kl.1c, Jakub Troczyński kl.1c, Maciej Pazdyka kl.1c- wych. Dorota Bąk

Ponadto 5 uczniów otrzymało wyróżnienie.

Koordynatorami konkursu w szkole są Panie Anna Kłak i Beata