Spotkanie autorskie z Alicją Barton

    W czwartek 17 października w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z lubelską pisarką Alicją Barton. Alicja Barton pisze dla dorosłych i dla dzieci, które bardzo kocha. Autorka jest jedną z niewielu osób w naszym regionie, która została nagrodzona Orderem Uśmiechu, przyznawanym przez dzieci. Jest współorganizatorką cyklicznych spotkań „Czytanki u Czechowicza”. Zorganizowała również dziecięcą grupę „Artis”, która w ramach wolontariatu – Dzieci Dzieciom – swoimi występami umila pobyt małym pacjentom na oddziałach szpitalnych. Od wielu lat jest wolontariuszem w Szpitalu Dziecięcym w Lublinie i Hospicjum Małego Księcia. Przez wiele lat prowadziła audycję w Radiu Lublin jako ,,Jaśkowa babcia”. W szkołach i przedszkolach propaguje czytelnictwo i uwrażliwia na piękno i potrzeby drugiego człowieka.

    Podczas spotkania pisarka prezentowała swoje wiersze, opowiadania, legendy i piosenki dla dzieci. Sposób prowadzenia spotkania przez autorkę zachęcił wszystkie dzieci do aktywnego udziału. Po spotkaniu dzieci chętnie zakupiły książki z autografem i dedykacją autorki.

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Klasy I-III oraz Biblioteka