slub

Ślubowanie ,,Pierwszaków”

W dniach 10, 15, 16 czerwca 2021 roku w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klas I.

Na uroczystość przybył Dyrektor ZEAS -u Pan Janusz Gąsior. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły uczniowie klas I odpowiadali na pytania z ,,Katechizmu polskiego dziecka”, zadawane przez wicedyrektor Panią Agatę Knap. Następnie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Dyrektor P. Ilona Majak – Gierczak dokonała pasowania na ucznia, a z rąk wicedyrektora P. Janusza Stępnia uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i akt ślubowania.

Było mnóstwo życzeń i prezentów od Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego.

Przedstawiciele klas I złożyli tradycyjnie kwiaty pod popiersiem Patrona szkoły – Kornela Makuszyńskiego.

Rodzice uczniów zorganizowali ,,słodkie przyjęcie” dla swoich pociech.

Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci naszym Pierwszakom.

Mamy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata.

Wychowawczynie:

klasa 1 a – Barbara Kania