Ślubowanie uczniów klas pierwszych

    Tradycją naszej szkoły jest pasowanie na uczniów dzieci z klas pierwszych w Dniu Edukacji Narodowej. Tak było również w tym roku. 15 października społeczność szkolna zebrała się na uroczystej akademii. W obecności zaproszonych gości, w tym V-ce Burmistrza Opola Lubelskiego Pana Waldemara Gogoła, Rodziców i Dziadków maluchy z dumą zaprezentowały swoje umiejętności – śpiew i recytację i taniec. Udowodniły, że potrafią właściwie się zachować podczas tak ważnej uroczystości. Wykazały się znajomością „Katechizmu polskiego dziecka”. Następnie odbyło się uroczyste Ślubowanie na Sztandar Szkoły, a Dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim – Pani Ilona Majak-Gierczak, Pani Agata Knap i Pan Janusz Stępień pasowali na uczniów 53 wychowanków klas pierwszych. Od rodziców najmłodsi otrzymali słodkie prezenty, a delegacja uczniów złożyła kwiaty pod popiersiem Patrona Szkoły – Kornela Makuszyńskiego.

    Druga część Akademii była poświęcona obchodom Dnia Edukacji Narodowej. W montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez Panią Karolinę Zalewską-Mikitę, Panią Jolantę Szczupak i Pana Roberta Kanię wystąpili uczniowie klas V-VIII. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli kwiaty Nauczycielom, a życzenia od Rodziców przekazały Pani Aneta Sokołowska – przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pani Karolina Konopa – zastępca przewodniczącej.

    Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami uczniów klas pierwszych i spotkaniami integracyjnymi z dziećmi i ich Rodzicami.

Foto i opracowanie: Mariusz Zielonka

Film: Opolska TV, Paweł Januszek

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Klasy I-III

Kliknij TUTAJ, aby pobrać zdjęcia w pełnej rozdzielczości