Po ponad 30-tu latach znowu Ćwierćfinałowy Turniej o MISTRZOSTWO POLSKI JUNIORÓW w PIŁCE SIATKOWEJ w Opolu Lubelskim!!!

    W dniach 21-24. 02. 2019r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 został rozegrany jeden z 8-miu turniejów, które wyłonią Mistrza Polski Juniorów w siatkówce. Dzięki zdobyciu Mistrzostwa Województwa Lubelskiego organizacji tego turnieju mógł podjąć się UKS Olimp Opole Lubelskie. Do naszego miasta przyjechały znakomite drużyny: Aktualny mistrz Polski i województwa Łódzkiego – Skra Bełchatów, vice-mistrz woj. Pomorskiego – GKS Stoczniowiec Gdańsk, trzecia drużyna z województwa Dolnośląskiego –  Ikar Legnica, trzecia drużyna z województwa Wielkopolskiego – Astra Krotoszyn, trzecia drużyna województwa Podkarpackiego – TSV Sanok. Stawkę uzupełniła nasza drużyna – UKS Olimp Opole Lubelskie. Przez cztery dni trwały zażarte boje o dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów Mistrzostw Polski. Nasi juniorzy zaczęli słabo i przegrali inauguracyjne spotkanie ze Stoczniowcem Gdańsk 0:3, jednak później stoczyli fantastyczny pojedynek z ekipą TSV Sanok zakończony nieznaczną porażką 2:3 (mając dwie piłki meczowe przy stanie 2:1 w setach), co spowodowało, że pozostała im walka o 5 miejsce w turnieju. Ten pojedynek również nasi juniorzy przegrali nieznacznie 2:3 (w piątym secie15-17) kończąc rozgrywki na szóstym miejscu. Mimo braku wygranej zawodnicy UKS Olimp pozostawili po swoich występach dobre wrażenie, nieznacznie tylko ustępując renomowanym zespołom.

    Turniej wygrali główni faworyci czyli zawodnicy Skry Bełchatów, którzy w finałowym starciu po stojącym na wysokim poziomie meczu pokonali wcześniejszych pogromców naszej drużyny ekipę TSV Sanok. Obie drużyny uzyskały awans do Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie: Grzegorz Pętek, Mateusz Zugaj, Wojciech Superson, Mateusz Szkutnicki, Miłosz Szczepański, Jan Starek, Jakub Konior, Bartek Jurak, Łukasz Rosołowski, Jakub Duda, Maciej Zieliński, Łukasz Pętek, Gabriel Oszust. Trenerem drużyny był Romuald Jurak. Turniej w Opolu Lubelskim dostarczył kibicom dużo emocji, mecze stały na wysokim poziomie siatkarskim, obfitowały w wiele ciekawych i zaciętych akcji. Ćwierćfinały pozostaną nam długo w pamięci.

    Turniej nie mógłby się on odbyć bez wsparcia instytucji i osób kochających siatkówkę. W tym miejscu należy wymienić firmę Geomax – w osobach Panów Waldemara Statecznego i Stanisława Misztala – która od wielu lat wspiera opolską siatkówkę, Urząd Miejski w Opolu Lubelskim z Panem Burmistrzem Sławomirem Plisem, WZPS w Lublinie z Prezesem dr Krzysztofem Iwańczukiem oraz Szkołę Podstawową nr 1 z Panią Dyrektor Iloną Majak-Gierczak (wszyscy wymienieni uświetnili swoją obecnością otwarcie turnieju). Wyrazy podziękowania należy również skierować do wspaniałego spikera całych zawodów nauczyciela SP 1 Pana Roberta Kani, Pani Iwony Konior, która zajęła się całą sferą okołoturniejową oraz uczniowi naszej Szkoły nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego Szymonowi Michałowskiemu, który przez cały czas trwania turnieju zajął się obsługą elektroniczną meczów. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Januszkowi za medialną oprawę i transmisję meczu finałowego w OpolskiejTV.

Romuald Jurak

Artykuł stale dostępny  w zakładce Aktualności oraz Sport