Pierwsza pomoc przedmedyczna

    W dniu 17. 12.2018 r. naszą świetlicę odwiedził  Pan Tomasz Górka – ratownik medyczny. W zajęciach uczestniczyli uczniowie kl. II oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

    Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.Dużym zainteresowaniem  uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie.

    Naszemu Gościowi – Panu Tomaszowi Górce bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie w zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Emilia Gorajek-Kosowska

Artykuł stale dostępny  w zakładce Aktualności oraz Świetlica