Pielgrzymka do Torunia i Gietrzwałdu

W dniach 15-16.06.2024 dzieci z klas drugich, trzecich i czwartych razem z rodzicami brały udział w pielgrzymce do Torunia i Gietrzwałdu. Dziękowaliśmy Bogu za rok szkolny i za dobro, którego doświadczamy każdego dnia – uczestniczyliśmy w Eucharystii w kościele Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II w Toruniu. Poznawaliśmy piękno historii Torunia. Byliśmy w planetarium, poznawaliśmy tajemnice wszechświata, kosmosu. Braliśmy udział w warsztatach wypieku pierników i współtworzyliśmy audycję w Radio Maryja.

Po całodziennym wysiłku intelektualnym i fizycznym, przyszedł czas na odpoczynek – nocleg na Mazurach nad jeziorem. Niedzielny poranek przywitał nas promieniami słońca, a więc czas na pływanie. Dzieci z rodzicami wypłynęły rowerkami wodnymi na jezioro, rozkoszując się pięknem przyrody, w promieniach słońca opalając twarze. Po tej atrakcji czas na wysiłek sprawnościowy w parku linowym.
 Uwieńczeniem naszego pielgrzymowania był udział w Eucharystii w Gietrzwałdzie, w sanktuarium, gdzie Matka Boża w roku 1877 ukazała się dziewczynkom Justynie i Barbarze i rozmawiała z nimi w języku polskim – „czystą polszczyzną”.
Na długo w naszych sercach pozostaną przeżycia pielgrzymkowe..