druzyna

Następny „pracowity weekend” siatkarzy Jedynki!!!

W miniony weekend siatkarze z naszej szkoły zagrali w dwóch turniejach. Uczniowie urodzeni w roku 2006 i 2007 uczestniczyli w sobotę w Mikołajkowym Turnieju Siatkówki o Puchar Starosty Kraśnickiego w Annopolu. Rozegrali tam trzy mecze : z gospodarzami turnieju Skałką Annopol po emocjonującym spotkaniu przegrywając 0:2 , następnie przyszła porażka z drużyną Plas Kielce, również 0:2, na koniec nasi siatkarze wygrali 2:1 spotkanie z drużyną Cisów Nałęczów i zajęli ostatecznie III miejsce za które otrzymali okazały puchar, medale oraz słodkie upominki od Mikołaja.

Drużyna SP 1 S.O.S/UKS Olimp Opole Lubelskie wystąpiła w następującym składzie: Bigos Dominik, Sokołowski Mateusz, Pcian Michał, Szymczyk Kamil, Błaszczyński Maciej, Komorowski Michał, Kwaśniak Kacper, Liponoga Cezary , Śliwa Antoni, Gołofit Kacper, Oświeciński Filip i Bielecki Oskar.

Młodsi siatkarze z rocznika 2008 otrzymali zaproszenie na duży, silnie obsadzony międzynarodowy turniej (w tym roku ze względu na pandemię tylko w obsadzie krajowej) do Warszawy – 34 Mini Wola Cup. Połączona ekipa UKS Olimp Opole Lubelskie i UKS Tempo Chełm grała od piątkowego popołudnia, całą sobotę kończąc zmagania w popołudnie niedzielne. Grania w siatkówkę było zatem bardzo dużo. Był to turniej dla siatkarskich „czwórek” w którym rywalizowało 16 drużyn z całej Polski: były drużyny z Poznania, Bydgoszczy, Radomia, Raszyna, Mińska Mazowieckiego, nasza chełmsko – opolska i oczywiście kilka ekip z różnych klubów warszawskich.

Nasi zawodnicy (chwaleni za postawę na boisku, wyszkolenie przez organizatorów) rozegrali 7 meczów do dwóch wygranych setów. Zwyciężyli drużynę z Poznania, Bydgoszczy, Raszyna, Radomia. W półfinale pokonali ekipę Iskry Warszawa (wszystkie mecze wygrane w stosunku 2:0) i dopiero w meczu o I miejsce ulegli po naprawdę zażartym boju drużynie gospodarzy MOS Wola Warszawa 0:2 zajmując II miejsce. Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został wybrany Filip Hermanowicz. W naszej ekipie występowali również: Kuś Patryk i Fiuk Szymon. Drużyna otrzymała okazały puchar, zaś zawodnicy medale i słodkie mikołajkowe upominki.

Gratulujemy drużynom i razem z młodymi naszymi siatkarzami życzymy wszystkiego co najlepsze na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Do zobaczenia już w nowym 2021 roku. Wszystkiego dobrego!

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Osiągnięcia oraz Sport