Na dobry początek …

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody, uczniowie z klasy 1c i a wybrali się w ramach zajęć świetlicowych, na wycieczkę do Zagrodowej Osady w Uściążu – miejsca związanego z polską kulturą i tradycją. Podczas pobytu w Osadzie uczniowie dowiedzieli się, jak dawniej wyglądało życie na wsi  i jakimi narzędziami, przedmiotami posługiwali się ludzie w gospodarstwie domowym czy podczas prac polowych. Czas wolny wypełniony zabawami na świeżym powietrzu w towarzystwie koni i gęsi sprawił wszystkim nie tylko ogromną frajdę, ale również był okazją do integracji grupy. Na zakończenie pobytu czekało wszystkich jeszcze jedno zadanie, a mianowicie wspólne przygotowanie ogniska. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki z dużym zaangażowaniem wykonali powierzone im zadanie i z wielkim apetytem wcinali samodzielnie upieczone nad ogniskiem kiełbaski.

Kilka godzin spędzonych na łonie natury pozwoliły dzieciom na chwilę zapomnieć, że wakacje już się skończyły – zwłaszcza, że pogoda była naprawdę piękna.

Wychowawca: Jolanta Szczupak

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Świetlica oraz Klasy I-III