Międzynarodowy projekt wymiany pocztówek POSTCROSSING

    Od kilku lat  nasza szkoła realizuje międzynarodowy projekt mający na celu rozpowszechnianie wysyłania pocztówek tradycyjną metodą. Jest to projekt umożliwiający wymianę pocztówek z osobami mieszkającymi na całym świecie. W erze Internetu coraz częściej zapominamy o tradycyjnych metodach przekazywania informacji. Mało kto wysyła pocztówki z wakacji lub na święta. Biorąc udział w projekcie uświadamiamy społeczeństwu, że taka forma komunikacji nie zaniknęła i może być bardzo fają zabawą i pasją na całe życie. Uniwersalnym językiem w tym projekcie  jest język angielski.

    W ramach tego projektu napisaliśmy kartę świąteczną z życzeniami bożonarodzeniowymi do Królowej Elżbiety do Pałacu Buckingham. Na początku lutego dostaliśmy odpowiedź z Anglii od samej Królowej z podziękowaniami za życzenia świąteczne.  W okresie wielkanocnym kolejny raz wysłaliśmy i otrzymaliśmy odpowiedź z Pałacu Buckingham z podziękowaniem za życzenia świąteczne. Wszystkie kartki prezentujemy na stronie szkoły i zachęcamy do oglądania i podziwiania.

    Nasi uczniowie  napisali również kartki do następujących krajów : Francja, Niemcy, Malezja, Rosja, Turcja, USA, Czechy, Tajlandia, Finlandia, Portugalia, Meksyk.

    Nasza szkoła otrzymała dotychczas kartki z Hong Kongu, Holandii, Francji, Japonii, Luksemburga, Szwecji, Tajwanu, Niemiec, Rosji oraz Stanów Zjednoczonych i czekamy na następne.

Opiekun projektu Barbara Gołofit