miesiac bibliotek

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to święto, które zostało ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Najpierw był to jeden dzień a od 2008 roku  cały miesiąc październik. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły.  Hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w 2020 roku brzmi:

,,Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY”.

W NASZEJ SZKOLE Z OKAZJI ŚWIĘTA BIBLIOTEK ORGANIZUJEMY:

• Malowanki „Z książką Ci do twarzy” dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.
  • Cykl lekcji bibliotecznych w klasach III i IV zachęcających do czytania.
  • Konkursy plastyczne dla klas I – IV:

– klasy I-II – konkurs na zakładkę do książkiREGULAMIN kliknij TUTAJ

– klasy III – IV – konkurs na ilustrację do ulubionej książki, bajki lub wierszaREGULAMIN kliknij TUTAJ

• Konkurs na logo biblioteki szkolnej dla uczniów klas V – VIII – praca plastyczna lub wykonana  komputerowo – REGULAMIN kliknij TUTAJ

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH – Z NAGRODAMI.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE KONKURSÓW ZOSTANĄ PRZEKAZANE POSZCZEGÓLNYM KLASOM.