Laureat Konkursu Matematycznego

    25 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku odbył się Finał VIII-mej Edycji Konkursu Matematycznego „Kalejdoskop w Reju” 2019. To impreza cykliczna, w tym roku pod honorowym patronatem Starosty Kraśnickiego Krzysztofa Starucha. „Rej” to szkoła średnia – Liceum i Technikum Informatyczne – organizuje konkursy w celu wyłonienia najlepszych matematyków w regionie.

    Był to drugi etap – do pierwszego w marcu br. przystąpili uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej i trzecich Gimnazjum z kilkudziesięciu szkół powiatów kraśnickiego, opolskiego i janowskiego – wtedy zadania rozwiązywali w swoich macierzystych placówkach. Do Finału zakwalifikowali się: Martyna Ciosek, Gabriela Grzesik i Wiktor Dybalski.

    Na ponad 140 uczestników Wiktor Dybalski z klasy IIIc Gimnazjum uzyskał tytuł Laureata konkursu, zdobywając ponad 80% punktów, co jest bardzo wysokim wynikiem.

    Uczniów do konkursu przygotowała Pani Renata Woźniak.

Foto i opracowanie: Mariusz Zielonka

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności  oraz Osiągnięcia