ekologiczne

Krasnale już wiedzą „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

Dzieci z grupy Krasnali dowiedziały się dzisiaj, 29 października 2020 roku, skąd się biorą produkty ekologiczne. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach programu profilaktycznego pod patronatem Sanepidu. Podopieczni Pań Jolanty Sobczuk i Ilony Furgi dowiedzieli się czym różnią się produkty spożywcze ekologiczne ze znaczkiem eko od zwykłych, najczęściej kupowanych. Poznali sposoby powstawania produktów ekologicznych i dowiedzieli się jak powinni się odżywiać. Przeanalizowali piramidę zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia. Chrupiąc marchewkę dzieci obejrzały film „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Na koniec zajęć dzieci nadały sobie eko-imiona. Zabawa była przednia!

Krystyna Flisiak

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności oraz Oddziały Przedszkolne