brd karta

Karta rowerowa

5 października 2021 uczniowie klas piątych oraz szóstej przystąpili do końcowego egzaminu na kartę rowerową. Taki egzaminy organizujemy z reguły na przełomie maja i czerwca dla klas czwartych, na zakończenie cyklu zajęć z techniki w ramach wychowania komunikacyjnego. Ostatnio kolejne plany i terminy przekreślała pandemia i bardzo długie okresy nauki zdalnej. Uczniów tych klas w zdecydowanej większości zaliczyli w połowie września testy z przepisów ruchu drogowego, a następnie wykazali się umiejętnościami jazdy na miasteczku ruchu drogowego. Tym razem udało się! Pogoda sprzyjała – a to było największą obawą przy ustalaniu terminu egzaminu. Pozostaje jeszcze szkolenie z pomocy medycznej, ale mamy nadzieję, że uda się bez przeszkód przeprowadzić takie zajęcia.

Po uzupełnieniu dokumentacji i dostarczeniu zdjęć prawie sześćdziesięciu uczniów otrzyma wkrótce swoje „pierwsze prawo jazdy”.

Składamy podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji w Opolu Lubelskim, Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego oraz Funkcjonariuszom za pomoc w przeprowadzeniu egzaminu.

Mariusz Zielonka