tablica

Jesień i jej skarby

Matematyka nie musi być nudna. Wiemy to!!! Dziś, dzieci z klasy 2 C przyniosły do szkoły najróżniejsze warzywa i mogliśmy bawić się matematyką, doświadczyć jej a nawet powąchać. Odkryć, że matematyka otacza nas z każdej strony. Nasza klasa stała się zamkową piwnicą w której zagościły warzywne zapasy na długie zimowe dni. Dzieci segregowały warzywa w różny sposób: kolorami, rodzajem (nadziemne, podziemne), pod względem kształtu, wielkości… Mierzyły długość, obwód, ważyły, liczyły i przeliczały o ile więcej/mniej jest sztuk w zbiorach, o ile jakieś warzywo jest cięższe, lżejsze, o ile dłuższe czy krótsze. Wybierały najlżejsze i najcięższe ze wszystkich. Pracowały w 4-osobowych grupach, samodzielnie tworzyły notatki i zapiski. Przy okazji poznały budowę roślin oraz warunki potrzebne jej do życia i wzrostu.