Igrzyska Sportowe uczniów szkół podstawowych

21 września na Stadionie Miejskim przy ul: Kolejowej odbyły się Igrzyska Sportowe , w których wzięli udział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Rektor Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Bartosz Molik, Burmistrz Opola Lubelskiego Sławomir Plis, a także reprezentantka Polski i mistrzyni świata we wspinaczce na szybkość Aleksandra Mirosław.
Uczestnikami zawodów byli uczniowie z klas II i III, także z naszej szkoły. Rywalizowali zgodnie z duchem fair play i hasłem „udział ważniejszy niż zwycięstwo”, w konkurencjach opartych na fundamentalnych umiejętnościach ruchowych. Nie było przegranych, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.
Na zakończenie imprezy, dla wszystkich uczestników igrzysk, koncert zagrał zespół Pectus.