Finaliści XV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

    XV Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Z poprawną polszczyzną na co dzień” składał się z trzech etapów. W I etapie (szkolnym) wzięło udział 93 uczniów klas 1-8 SP i gimnazjum. Był to test jednokrotnego wyboru, podczas którego należało wykazać się wiedzą językową z zakresu książek Grzegorza Kasdepke dotyczących znajomości związków frazeologicznych oraz poradników językowych profesora Jana Miodka.

    Do II etapu zakwalifikowało się 55 uczniów. W trakcie II etapu (szkolnego) dokonywali oni korekty tekstu, odpowiadali na pytanie otwarte z frazeologii (elementy pisania twórczego) oraz wyjaśniali znaczenie związku frazeologicznego krótkim opowiadaniem.

    Do finału zakwalifikowali się: Rafał Gogół z kl.1b i Lena Piłat z kl.4c przygotowywani przez Annę Kłak, którzy uzyskali w II etapie po 28 punktów /na 30 możliwych do zdobycia/. III etap, w którym wezmą udział Rafał i Lena, odbędzie się na KUL w Lublinie w maju. Zadaniem finalistów będzie napisanie opowiadania do historyjki obrazkowej (twórcze pisanie). Lena zmierzy się z finałem po raz trzeci.
Po dwóch etapach konkursu 9 uczniów otrzymało wyróżnienie. Zgodnie z regulaminem są to uczestnicy, którzy uzyskali minimum 51 pkt., a nie dostali się do finału. Oto oni: Kaja Pętlicka, Kajetan Batyra, Kajetan Osuch, Milena Ostrowska, Paweł Kopiński, Remigiusz Fota – kl.1b, Franciszek Mikita, Wiktor Kozioł – kl.2b, Sebastian Kuś – kl.2a. Wszystkim finalistom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Lenie i Rafałowi życzymy powodzenia w finale, a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia w następnej edycji konkursu.

Szkolne organizatorki konkursu: Anna Kłak, Beata Ryszkowska- Stefanek

Artykuł stale dostępny  w zakładce Aktualności oraz Osiągnięcia