Finał Wojewódzki Kinder Joy of Moving

W dniu 29 maja 2021 w Białej Podlasce odbył się Finał Wojewódzki Kinder Joy of Moving dziewcząt. W zawodach uczestniczyły najlepsze drużyny z Lubelszczyzny, które wywalczyły sobie prawo udziału w zawodach plasując się na czołowych miejscach
w turniejach eliminacyjnych. Wśród nich znalazły się dwie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową nr 1 w Opolu Lubelskim i UKS Olimp. Nasze reprezentantki to uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego. W kategorii „4” nasz klub połączył siły z MKS Skałką Annopol. Zawodniczki bardzo dobrze zagrały w fazie grupowej, zajmując drugie miejsce, co pozwoliło grać o najwyższe miejsca. W półfinale dziewczęta spotkały się z UKS Jagiellończyk I, przegrywając to spotkanie, jak się później okazało ze zwyciężczyniami turnieju. W meczu o III miejsce uległy zawodniczkom SP 32 Lublin, zajmując w turnieju finałowym IV miejsce. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Nela Troczyńska, Oliwia Pietras, Natalia Ptak, Weronika Lenart, Wiktoria Chruściel.

W kategorii „3” reprezentowały nas: Hanna Łakoma, Lena Stalka, Maja Burzyńska, Nikola Nowicka i Kamila Binięda. Dziewczęta w stawce 10 najlepszych drużyn województwa lubelskiego zajęły VI miejsce. Wygrywając z drużynami z SP 4 Lublin i SP 7 Lublin, ulegając zespołom z Białej Podlaski, Świdnika i Wojcieszkowa.

Obie drużyny pokazały się z jak najlepszej strony, wykazując się wolą walki i zaangażowaniem w każdej akcji. Trenerem dziewcząt jest Iwona Konior.