czytanie stres

CZYTANIE ŁAGODZI STRES

Ludzie bezustannie doświadczają stresu niezależnie od wieku. Stres ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne a także obniża naszą odporność. Na szczęście istnieją różne metody pokonywania stresu, dzięki którym możemy uniknąć jego ujemnych skutków. Badania naukowe dowodzą, że jednym ze sposobów obniżenia poziomu stresu jest CZYTANIE!

6 MINUT CZYTANIA DLA PRZYJEMNOŚCI

→ OBNIŻA POZIOM STRESU NAWET O 68%

Czytanie działa lepiej i szybciej niż inne metody relaksacyjne, jak np. słuchanie muzyki. Musimy spełnić 1 warunek: CZYTANA KSIĄŻKA/CZASOPISMO  MUSI BYĆ BLISKA NASZYM ZAINTERESOWANIOM, MUSI SPRAWIAĆ PRZYJEMNOŚĆ – TAKA, KTÓRA POZWOLI ODERWAĆ SIĘ OD AKTUALNYCH PROBLEMÓW.  Po jakie książki sięgać, jeśli chcemy sobie pomóc w walce ze stresem?

  • książki związane z naszymi zainteresowaniami, hobby
  • powieści obyczajowe, przygodowe, historyczne, fantastyka
  • mogą to być krótkie opowiadania, artykuły

Jeśli chcemy, aby czytanie pomogło nam zredukować stres, czytany tekst nie może nas denerwować (ale nie poddajmy się tak łatwo, czasem początek bardzo ciekawej książki wydaje się mało interesujący). Czytanie dla przyjemności pomaga się rozluźnić, obniża tętno, zmniejsza napięcie fizyczne i psychiczne, odwraca uwagę od codziennych trudności i pozwala spojrzeć na nie inaczej.

Teraz jest odpowiedni moment, aby wypróbować na sobie, czy rzeczywiście czytanie pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Na pewno WARTO  SPRÓBOWAĆ. Gdzie szukać książek do czytania nie wychodząc z domu?