Akademia z okazji 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2023 roku – tuż przed długim majowym weekendem w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim odbyła się akademia dla klas młodszych z okazji 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.

W obecności sztandaru szkoły uczniowie z integracyjnej klasy 3 a oraz z klasy 3 b pięknie recytowali wiersze, śpiewali pieśni i piosenki o losach naszej Ojczyzny dotyczących uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysty poranek był prawdziwą lekcją patriotyzmu i historii Polski.

Honorowymi gośćmi byli: Pan Janusz Gąsior – Dyrektor ZEAS w Opolu Lubelskim, Pani Karolina Konopa – Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr  im. Kornela Makuszyńskiego w Opolu Lubelskim, Pani Elżbieta Furdal – zastępca Dyrektora SP nr 1, Pan Janusz Stępień – zastępca Dyrektora SP nr 1.

 

uczniowie klasy 3a i 3b oraz organizatorki: Barbara Kania, Aneta Mirosław