Eliminacje Gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 28 lutego 2020 uczniowie naszej szkoły brali udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Jest to coroczny konkurs, którego tematyka związana jest z ochroną przeciwpożarową oraz z wiedzą na temat działalności straży pożarnej – zarówno państwowej jak i ochotniczej. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych dla szkół podstawowych i jednej – dla szkół ponadpodstawowych. Szkołę w danej kategorii reprezentuje jeden uczeń, do kolejnego etapu przechodzi tylko zwycięzca.

Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowali:

• Kacper Kwaśniak z kl. VIb – kategoria klas IV-VI
  • Damian Krupa z kl. VIIc – kategoria klas VII-VIII

Damian Krupa po eliminacjach pisemnych zajmował ex aequo I miejsce z uczniem Szkoły Podstawowej w Kluczkowicach. Po ustnej dogrywce musiał zadowolić się II miejscem w Gminie.

Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Opolu Lubelskim, a w przerwie – gdy sprawdzano testy – uczestniczyli w pokazie nowego wozu pożarniczego. Na zakończenie organizatorzy przygotowali słodki poczęstunek dla uczestników i opiekunów.

Już dzisiaj nasi „młodzi strażacy” zapowiadają udział w konkursie za rok!

Opiekun – Mariusz Zielonka