Koncert „Różne instrumenty muzyczne”

18 listopada 2019r. uczniowie klas I-III oraz Oddziałów Przedszkolnych mieli okazję uczestniczyć w „żywej” lekcji muzyki poprowadzonej przez pana Romana Brochockiego. Poznali 10 instrumentów muzycznych pochodzących z różnych stron świata. Do najbardziej egzotycznych należały: ligawka pochodząca z Podhala, bałałajka wywodząca się z Rosji i Ukrainy, afrykańskie bango, saz pochodzący z Azji, okaryna popularna w Chinach i Europie, fletnia Pana popularna niegdyś również w Polsce oraz  hulusi – tradycyjny instrument dęty z Chin. Bardziej znane instrumenty to: akordeon, trąbka i harmonijka ustna.

Dzieci usłyszały ciekawe historie o każdym z tych instrumentów, dowiedziały się, z czego są wykonane oraz aktywnie uczestniczyły w krótkich koncertach prezentujących ich brzmienie.

Artykuł stale dostępny w zakładce Aktualności, Klasy I-III oraz Oddziały Przedszkolne