Spotkanie autorskie z Kingą Langley

30 maja mieliśmy okazję gościć w naszej szkole wyjątkowego gościa – Kingę Langley autorkę książki pt. „Harper i zagubiona wiedza”. Jest to fascynująca opowieść o trzynastoletniej dziewczynie, która za sprawą tajemniczego wehikułu zostaje przemieniona w złotego orła i przeniesiona do Świata Ptaków. Książka ta zabiera czytelnika w magiczną podróż, gdzie świat rzeczywistości miesza się ze światem fantazji. Wraz z Harper wyruszamy na poszukiwanie zagubionej wiedzy, która ma ogromne znaczenie dla obu światów. Jest to podróż pełna niesamowitych przygód, spotkań z tajemniczymi postaciami i rozwiązywania skomplikowanych zagadek. Bohaterka musi stawić czoła przeciwnościom, odkryć swoją siłę i odwagę, aby ocalić światy, które tak bardzo kocha. „Harper i zagubiona wiedza” to nie tylko magiczna opowieść, ale również historia o odwadze, przyjaźni i poświęceniu. Książka ta posiada głębszy przekaz, porusza ważne tematy, takie jak akceptacja samego siebie, wiara we własne siły i odnajdywanie sensu życia. Pozwala nam uwierzyć w to, że magia może być obecna w naszym codziennym życiu. To historia pełna tajemnic , przygód i wzruszeń, która porywa czytelnika w świat pełen niezwykłych możliwości.
Podczas spotkania autorka w przystępny sposób opowiedziała uczestnikom o procesie twórczym, inspiracjach oraz wyzwaniach, jakie napotykała podczas pisania. Wprowadziła nas  do bajecznego świata swojej powieści oraz zachęciła do wiary we własne możliwości i marzenia. Ciekawym aspektem spotkania były opowieści pani Kingi o doświadczeniach związanych z życiem w Edynburgu w Szkocji oraz na Florydzie. Autorka, która urodziła się , wychowała i wykształciła w Polsce, od kilkunastu lat zamieszkuje  w tych dwóch miejscach. Opowieści o życiu w tych  ciekawych krajach przyciągnęły uwagę uczniów, których zainteresowały odczucia autorki i wpływ, jaki te lokalizacje oraz pochodzenie czy osobiste zainteresowania miały na tworzenie literackiego dzieła. Spotkanie było nie tylko okazją do słuchania, ale również do interakcji. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli zakupić książkę od samej autorki z autografem i osobistą dedykacją oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Spotkanie autorskie było niezwykłym wydarzeniem i ciekawym doświadczeniem, które na zawsze pozostanie w naszej szkolnej historii i pamięci uczestników. Ten wyjątkowy moment z pewnością wpłynie pozytywnie na rozwój naszych uczniów i ich zamiłowanie do literatury.   Niezwykła atmosfera spotkań autorskich ma moc budowania więzi między czytelnikami a autorami, a to wydarzenie bez wątpienia pokazało, że książki to o wiele więcej niż tylko słowa na stronach.

Serdeczne podziękowania dla pani Kingi Langley za jej obecność i za to, że podzieliła się z nami swoją twórczością. Życzymy Pani dalszych sukcesów i nie możemy się doczekać kolejnych powieści, które wprowadzą nas w literacki świat.