losowanie

„WYLOSUJ SOBIE KSIĄŻKĘ DO CZYTANIA”

W tym roku obchodzimy XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „ZNAJDZIESZ MNIE W BIBLIOTECE”. Jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, mająca na celu  podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie zainteresowania książką jak największej liczby społeczeństwa.

Z tej okazji w naszej szkole Biblioteka szkolna prowadzi AKCJĘ
„WYLOSUJ SOBIE KSIĄŻKĘ DO CZYTANIA”
trwającą od 10 do 14 maja 2021r.

Zabawa jest skierowana do uczniów klas 1-3 i polega na tym, że w wypożyczalni jest specjalna półka z książkami, które cieszą się dużą popularnością wśród najmłodszych czytelników. Przy ekspozycji książkowej jest umieszczone pudełko z losami zawierającymi tytuły książek. W przypadku,  gdy czytelnik wylosuje książkę, którą już czytał lub nie przypadła mu do gustu, wówczas losuje ponownie. Każdy czytelnik jednorazowo może losować 3 razy. Udział w losowaniu jest dobrowolny. Uczniowie mogą wypożyczać książki z losowania, ale również takie, które sami wybiorą z pozostałych, nie objętych losowaniem. Akcja cieszy się dużą popularnością.

Serdecznie zachęcamy i zapraszamy do udziału we wspólnej zabawie.