„Ratujemy i uczymy ratować” – ciąg dalszy

    Dnia 21 lutego 2020 w Szkole Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim odbyła się kolejna edycja zajęć edukacyjnych dla grup świetlicowych z klas I i III  w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Większa część spotkania, była poświęcona, pokazom praktycznym z użyciem defibrylatora
i fantomu  a także komentarzom dotyczącym udziela  pierwszej pomocy przedmedycznej.

    Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. utraty przytomności.  Przypomniały podstawowe numery  alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom” na którym dzieci uczyły się resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Oczywiście szkolenie nie zrobiło ze świetliczków  profesjonalnych ratowników, ale nauczyło dzieci radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób profesjonalny a prowadzący sprawili, że każdy uczestnik spotkania chętnie brał udział w ćwiczeniach.

    Bardzo dziękujemy Panom Ratownikom: panu Tomaszowi Górce i panu Jakubowi Stolarczykowi  za  przekazanie ratowniczego elementarza.

    28.02.2020 uczniowie klas 8 na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa będą nabywać  wiedzę  ratowniczą  pod okiem Panów ratowników.

Opiekunowie